Przed czy po pracy – kiedy najlepiej strać się o płaski brzuch i piękne uda?

young fitness woman runner running at forest trail

Wiele osób dbających o formę, chcących schudnąć lub po prostu poprawić formę w pierwszej kolejności stawia na dietę i wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, a z czasem dołączają do tego ćwiczenia. Stawiając na aktywną formę spędzania czasu warto wybrać zarówno rodzaj ćwiczeń, jak i porę, w której będziemy je wykonywać.

Wybierając ćwiczenia należy w pierwszej kolejności wybrać taki rodzaj ćwiczeń, który pomoże nam w walce z najbardziej problematycznymi częściami naszego ciała. Na szczęście wybór jest dość duży, bowiem mamy do wyboru różne formy aktywności, umożliwiające ćwiczenia indywidualne i grupowe, możliwe do wykonania w domu lub w klubie fitness pod okiem specjalisty. Jeśli już przebrniemy przez te wszystkie wątpliwości, zaczynamy najczęściej swoją przygodę z ćwiczeniem. Tu może pojawić się kolejny problem, czyli wybór najlepszej pory do ich wykonywania. Zarówno ćwiczenia po przebudzeniu, jak i wieczorem mają swoje wady i zalety. Sprawdźmy więc, co czeka nas przy wyborze jednej bądź drugiej pory wykonywania ćwiczeń.

Ćwiczenia rano

Porę ćwiczeń dostosowujemy zazwyczaj do swojego rozkładu dnia, jednak równie ważne są nasze osobiste preferencje. Niezwykle ważne podczas wyboru pory ćwiczeń są nasze nawyki oraz nasz osobisty zegar biologiczny. Osoby wybierające poranne ćwiczenia nie tylko lubią wczesne pobudki, ale również mają energię już od samego rana. Wybierając trening wczesną porą można nie tylko liczyć na zdobycie dodatkowej energii na cały dzień, ale również podkręcenie metabolizmu, co jest szczególnie ważne dla osób borykających się z nadprogramowymi kilogramami. Jednym z minusów porannych ćwiczeń może być zbyt niska ilość niezbędnej energii- dlatego też nie powinno się wykonywać ćwiczeń na czczo. Wykonując ćwiczenia wczesną porą należy zadbać o pełną rozgrzewkę, bowiem nasze mięśnie nie są szczególnie rozgrzane, przez co dużo łatwiej o kontuzje (warto zobaczyć porady w kwestii ćwiczeń na stronie http://eporady.eu/cwiczenia-na-brzuch/).

Ćwiczenia wieczorem

Wiele osób wybiera właśnie popołudniową lub wieczorną porę na wykonywanie aktywności fizycznej. Jest to spowodowane nie tylko harmonogramem dnia, ale również preferencjami osób ćwiczących. Wieczorne ćwiczenia pomagają rozładować napięcia całego dnia, a rozgrzane ciało minimalizuje ryzyko kontuzji. Wieczorna aktywność fizyczna jest również dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących podjadać- wieczorne ćwiczenia hamują apetyt. Decydując się jednak na tą porę ćwiczeń należy uważać, aby zbytnio się nie pobudzić, co utrudnić nam może próbę zaśnięcia i regeneracji.

Rola ćwiczeń w walce o formę

Decydując się na zdrową formę życia nie są ważne powody zmiany swoich nawyków- nieważne, czy chcesz schudnąć czy poprawić swoją kondycję. Sama chęć zmiany nawyków jest już dostatecznie dobrym impulsem do wprowadzenia pozytywnych zmian. Zmieniając jednak swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, warto postawić na powolne wprowadzanie zdrowych nawyków oraz wybór takich form aktywności, które pomogą ci się uporać z problematycznymi kwestiami twojego organizmu. Już po miesiącu regularnych ćwiczeń i zmiany diety można zaobserwować pierwsze obniżenie wagi ciała oraz poprawę samopoczucia.

Ostatnie komentarze
  1. Sławomr5

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe