Bitcoin – jak zacząć inwestować?

Inwestorzy szukający nowych sposobów na ulokowanie swoich oszczędności, coraz częściej decydują się na wybór kryptowalut, znanych jako waluty wirtualne. Najpopularniejsze z nich, czyli popularne Bitcoiny wysoko się teraz cenią, przez co zyskują na popularności u coraz szerszej grupy doświadczonych inwestorów oraz osób z mniejszym stażem w inwestycjach. Dla mniej doświadczonych postaramy się przekazać najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia inwestycji, a także tego  jak wybrać portfel Bitcoin.

Po co nam portfel do wirtualnej waluty i jak go wybrać?

Zanim zaczniemy przygodę z inwestowaniem, należy wybrać portfel Bitcoin. Służył on będzie przechowywanie waluty, a dokładniej kluczy prywatnych umożliwiających dostęp do Bitcoinów, a także umożliwi wykonywanie przelewów. W zależności od tego, w jaki sposób będziemy korzystać z naszego portfela, w taki sposób powinniśmy ów portfel wybrać- czy to będziemy korzystać z portfela na urządzeniu stacjonarnym, przez przeglądarkę, jednak tylko w przypadku małych kwot, czy na urządzeniu mobilnym.

Następny etap- zakup wirtualnej waluty

Jeśli mamy za sobą wybór i organizację naszego wirtualnego portfela, to następnym krokiem będzie zakup bitcoinów. Można to zrobić na kilka sposobów, a pierwszym z nich jest zakup waluty na giełdzie bitcoinów. Na takiej giełdzie możliwa jest transakcja zakupu i sprzedaży między użytkownikami, a wysokość cen ustalana jest przez rynek. Plusem wyboru takiego źródła pozyskania waluty wirtualnej jest wybór takiej giełdy, która naszym zdaniem posiada najkorzystniejsze warunki sprzyjające dokonywania transakcji. Drugim źródłem pozyskania bitcoinów jest kantor. Jest to mniej korzystny finansowo sposób sprzedaży czy zakupu waluty, bowiem kantor nalicza sobie dodatkową opłatę w formie marży za wykonanie usługi. Dokonać transakcji można również bezpośrednio od innego właściciela, dzięki czemu samodzielnie można ustalić wysokość ceny za sprzedawaną walutę.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas inwestycji?

Rozpoczynając przygodę z wirtualną walutą należy zachować szczególną ostrożność, podobnie jak w przypadku inwestowania większe kwoty pieniędzy w realnych walutach czy innych sposobach inwestycji. Zanim zaczniemy inwestować należy zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi interesującego nas sposobu inwestowania, a także znaleźć bezpieczne i sprawdzone formy pozyskiwania i obrotu wirtualną walutą. W przypadku rozpoczęcia inwestycji, niezależnie od wyboru sposobu inwestowania należy zapoznać się z formami ryzyka związanymi z inwestowaniem.

Czy wirtualne waluty są bezpieczne?

Ryzyko niepowodzenia inwestycji jest podobne, niezależnie od wybranej przez nas formy inwestowania. Każdy rodzaj inwestycji niesie za sobą ryzyko niepowodzenia, dlatego wszędzie należy zachować ostrożność, na każdym etapie inwestycji. Jedno jest pewne- wirtualna forma inwestycji zyskuje coraz większą popularność, dlatego jest to forma inwestycji godna zastanowienia i wyboru.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe