Na czym polegają licytacje komornicze?

Kupowanie przejętej nieruchomości przez komornika to jeden ze sposobów na uzyskanie świetnej oferty na nieruchomości inwestycyjnej. Istnieje kilka zasad dotyczących tego typu sprzedaży, a ich zrozumienie może pomóc w dokonaniu świadomego – i być może dochodowego – zakupu.

Co to jest aukcja komornicza?

Aukcja komornicza to rodzaj aukcji publicznej, na której zainteresowani kupujący mogą licytować przejęte nieruchomości. W przypadku sprzedaży pierwotny właściciel nieruchomości nie jest w stanie spłacić spłaty kredytu hipotecznego, a pożyczkodawca odzyskuje legalne posiadanie nieruchomości. Pożyczkodawca będzie następnie próbował go sprzedać, aby odzyskać część, jeśli nie całość, niespłaconego salda kredytu hipotecznego.

Zwykle taka aukcja komornicza odbywa się lokalnie i jest zwykle prowadzona na poziomie miasta. Występuje dość często. Możesz skontaktować się z wydziałem komorniczym w swoim okręgu, aby ustalić, jak często mają one miejsce w pobliżu, ale zwykle jest to przynajmniej raz w miesiącu, jeśli nie co tydzień.

Jakie rodzaje nieruchomości są sprzedawane na aukcji?

Wszystkie nieruchomości sprzedawane na aukcji są przejęciami, a do zdobycia jest wiele rodzajów nieruchomości. Możesz znaleźć domy jednorodzinne, domy wielorodzinne, nieruchomości o mieszanym przeznaczeniu, większe kompleksy, a nawet budynki komercyjne do kupienia. Są też i inne dobra pochodzące z tych nieruchomości, czy samochody.

Gdzie odbywa się aukcja komornicza?

Sprzedaż zwykle odbywa się w biurze komornika sądowego. Dzisiaj istnieje też już forma online. Na tej podstronie znajdziecie Państwo licytacje komornicze . Aukcja komornicza jest otwarta dla publiczności. Pożyczkodawcy czasami biorą udział w przetargu lub wysyłają swojego przedstawiciela, aby spróbować odkupić własną nieruchomość. Takie posunięcie pożyczkodawcy jest dozwolone. Jedna uwaga: ogólnie każdy musi mieć dostępne fundusze, zanim będzie mógł licytować nieruchomość.

Listę nieruchomości, które mają zostać zlicytowane, można również uzyskać, udając się do lokalnego biura komornika. Nieruchomości dostępne do kupienia są zwykle ogłaszane w lokalnych gazetach nawet na miesiąc przed faktyczną datą sprzedaży. Lokalne biuro komornika może udzielić informacji, które publikacje będą opatrzone powiadomieniem.

Każda nieruchomość zwykle zawiera numer akt, numer wydziału lub numer sprawy sądowej. Poda nazwisko powoda w postępowaniu o wykluczenie i pozwanego. Będzie zawierała adres i opis nieruchomości, a także kwotę zadłużenia lub „cenę niespłaconą”.

Cena wywoławcza to minimalna kwota, jaką powód (zazwyczaj pożyczkodawca) zaakceptuje za nieruchomość. Nieruchomość nie zostanie sprzedana, jeśli oferty nie osiągną tej kwoty. Cena rynkowa może być niższa lub wyższa od rzeczywistej kwoty orzeczenia, czyli kwoty, którą pożyczkodawca jest uprawniony do odzyskania na pokrycie swoich strat. Pełnomocnik powoda lub inny przedstawiciel często składa ofertę na nieruchomość, próbując podnieść cenę.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe