Jaki powinien być profesjonalny mop do mycia podłóg?

Wybór mopa tylko na pozór jest łatwym zadaniem. Jeśli masz zamiar wykorzystywać go do sprzątania dużych powierzchni, warto postawić na narzędzie, które będzie wygodne w użytkowaniu, a także solidne i wytrzymałe. Czy zatem lepiej wybrać profesjonalny mop płaski czy okrągły? Które wersja lepiej sprawdzi się podczas mycia dużych powierzchni?

Profesjonalne mopy do mycia podłóg

Profesjonalne mopy do sprzątania nie różnią się funkcjonalnością od tych wykorzystywanych na domowe potrzeby. Muszą być jednak znacznie bardziej solidne i odporne na regularną, intensywną eksploatację. Jeśli więc szukasz produktu do specjalnych zastosowań, na przykład czyszczenia posadzek w biurze, hotelu czy zakładzie przemysłowym, warto skorzystać z oferty sprzętu do mycia podłóg przeznaczonego dla profesjonalistów. 

Należy przy tym zwracać uwagę na konkretne potrzeby, czyli przede wszystkim materiał wykonania czyszczonej powierzchni. Wiele narzędzi jest uniwersalnych, jednak niektóre modele profesjonalnych mopów do mycia podłóg znacznie lepiej sprawdzą się w konkretnych zastosowaniach. 

Wybór produktu powinien również uwzględniać warunki, w jakich ma być użytkowany. Podczas zakupu warto zwracać uwagę przede wszystkim na:

  • materiał wykonania posadzki (panele, kafelki, kamień, linoleum),
  • rozmiar powierzchni,
  • jakość wykonania profesjonalnego mopa, 
  • dostępność wymiennych końcówek,
  • łatwość obsługi (na przykład wyposażenie w pedał lub przycisk do odsączania).

Do wyboru masz również różne kształty i materiały wykonania wkładów myjących. Sprawdź, którą warto wybrać.

Mopy sznurkowe

Jeśli szukasz profesjonalnego mopa do mycia podłóg, najmniej rekomendowanymi produktami są warianty sznurkowe. Szybko się zużywają, a ich wyciskanie z nadmiaru wody jest trudne, ponieważ wymaga używania siły mięśni. Tego typu narzędzia sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, jednak do mycia dużych czy mocno zanieczyszczonych powierzchni warto wybrać inne modele. 

Mopy obrotowe 

Kolejną propozycją są warianty obrotowe. Profesjonalne mopy o takiej budowie są wykonane z chłonnego materiału, który może sobie poradzić nawet z dużym nadmiarem wody. Ich zaletą jest brak konieczności odpinania końcówki, żeby ją wycisnąć. Można to zrobić za pomocą dołączonego do wiadra systemu wyciskania. Narzędzia obrotowe zwykle są wyposażone we wkłady z mikrofibry, którą można łatwo odsączać. 

Mopy profesjonalne płaskie

Natomiast profesjonalny mop płaski bardzo dobrze czyści powierzchnie gładkie, takie jak panele czy kafelki. Jest szczególnie polecany do miejsc, w których znajdują się trudno dostępne przestrzenie, na przykład dużo mebli, które trzeba omijać podczas mycia. 

Największą popularnością cieszą się profesjonalne mopy płaskie z prostokątną lub trójkątną stopą czyszczącą, pokrytą materiałem z mikrofibry. Można ją łatwo zdjąć, jeśli się zabrudzi i wyprać w pralce. Nawet w temperaturze 60°C nie straci swoich właściwości. 

Dobry mop profesjonalny powinien być solidnie wykonany. Zwracaj więc uwagę na materiały, które zostały użyte do jego produkcji. Wybieraj także warianty z wymiennymi końcówkami, które można łatwo wyprać. 

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe