Branża hodowlana: w jakie konie warto dzisiaj zainwestować?

Chcesz mieć dochodową hodowlę koni? Dowiedz się, które rasy sprzedają się dobrze w Twojej okolicy i poza nią. W zależności od tego, czego Twoi klienci oczekują od konia, możesz rozważyć hodowlę różnego rodzaju koni. Oczywiście większość koni jest dobra w wielu różnych rzeczach, ale nastawiając się bardzie na konie sportowe na przykład, możesz się wyspecjalizować w konkretnej niszy i kupować tylko jedną karmę https://www.chrupka.eu/pasza-dla-koni-sportowych-wyczynowych.

Wykonaj więcej badań, niż sądzisz, że jest to konieczne – nie polegaj tylko na własnej aktualnej wiedzy. Dowiedz się:

  • kto sprzedaje obecnie dobre zapasy,
  • jakie cechy koni są dzisiaj najbardziej poszukiwane
  • jakie rodzaje problemów mogą się pojawić w odniesieniu do tej konkretnej rasy konia itp.

Idź i porozmawiaj z obecnymi hodowcami na ten temat. Poproś o porady i możliwość rozejrzenia się po ich obiektach. Odwiedzaj sprzedaż koni jako obserwator, aby poczuć jak działają aukcje. Przejdź przez stadniny koni na sprzedaż, aby zobaczyć, co jest dostępne, jakie ceny są oferowane. Dokładny research sprawi, że będziesz dobrze poinformowany i podejmiesz właściwą decyzję dotyczącą rasy, którą wybierasz.

Nie jest dobrym pomysłem zdecydowanie się na hodowlę rzadkich, egzotycznych ras, chyba że masz już z nimi doświadczenie. Zacznij od rasy, o której wiesz dużo i spędziłeś z końmi z tej rasy już sporo czasu.

Jeśli wybierzesz bardzo popularnego konia – pamiętaj, że będziesz musiał konkurować z większą liczbą hodowców, co obniży ceny. Jeśli jednak Twoim celem jest zapewnienie jakości we wszystkich aspektach, wytypuj to jako część swojego biznesplanu i trzymaj się planu przy zakupie, hodowli, opiece i sprzedaży tych koni, abyś był na dobrej drodze do budowy wspaniałej hodowli, na kanwie której budowana będzie dobra reputacja Ciebie jako niezawodnego i zaufanego hodowcy. Jeśli jesteś skoncentrowany, świadomy ruchów konkurencji i konsekwentny w uzyskiwaniu wysokiej jakości wyników, zazwyczaj możesz zapewnić lepszą obsługę niż inne osoby w tej samej niszy.

Pamiętaj też, że jeśli chcesz hodować konie wyścigowe, wymaga to ogromnego nakładu pieniędzy i taki biznes powinien rozpoczynać tylko ktoś, kto ma doskonałą wiedzę z pierwszej ręki na temat branży wyścigowej – inaczej ryzykuje się popełnienie dużych i kosztownych błędów.

Czas na kupowanie koni?

Nie ma znaczenia, którą rasę hodujesz, ale oczywiście niektóre konie będą cię więcej kosztować, a niektóre konie będą sprzedawać się za mniej, inne za więcej. Zanim kupisz konia, upewnij się, że jest zarejestrowany, rasowy i ma dobre rodowody lub pochodzenie. Oznacza to sprawdzanie dokumentów i sprawdzanie klauzul umownych potwierdzających pochodzenie każdego zakupionego konia.

Jeśli chodzi o liczbę koni, od których zaczynasz, to zależy to od wyników z badań rynku.  powierzchni dostępnej ziemi i budżetu. Najprawdopodobniej najlepiej zacząć od małych ilości i zobaczyć, jak idzie, a nie nadmiernie się kosztować tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie możesz sobie z tym poradzić.

 

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe