Jak korzystać z worków powietrznych do transportu?

Aerial view of trucks loading in the distribution hub

Nie ma możliwości wypełnienia ładowni ani też naczepy ładunkowej od burty do burty, a także po sam sufit. Zawsze będą luki, które mogą stwarzać poważne zagrożenie. Czy to w czasie drogi lądowej, czy to w czasie drogi morskiej, ładunek może się przesuwać na boki. Wtedy odpowiednie partie ładunku mogą o siebie uderzać, zgniatać się lub nawet mogą się przewrócić. Ładunek może także podskakiwać. Jest to możliwe na wybojach oraz progach, które mają zwalniać ładunek. Zatem musimy skutecznie temu zapobiec, kiedy zależy nam na uniknięciu tego typu kłopotów. W tym celu powinniśmy skierować naszą uwagę na worki sztauerskie. Worki sztauerskie pozwalają błyskawicznie.

Jak zabezpieczyć ładunek, który chcemy przewieźć?

W tym celu świetnie sprawdzą się poduszki powietrzne. Stosuje się je w transporcie samochodowym, kolejowym oraz na statkach. Istnieje także możliwość wypełnienia luk w kontenerach. Sama procedura jest niezwykle szybka oraz prosta. Przykładowo między dwa stosy towaru drobnicowego, który umieszczony jest na paletach, wsuwa się worki powietrzne i następnie pompuje się je powietrzem. Trwa to zaledwie kilka sekund. Wtedy worki powietrzne do transportu nabierają kształtu dopasowanego odpowiednio do powstałej między paletami luki. Worki są na tyle solidne, że nie będzie problemów z wytrzymaniem siły nacisku. W ten sposób możemy skutecznie wypełnić przestrzeń ładunkową. Towar się nie będzie przesuwać na boki, nie przewróci się oraz nie będzie się obijać o inne przewożone ładunki. Tak właśnie działają worki powietrzne do transportu zwane również sztauerskimi.

Co to znaczy sztauerski?

Słowo wywodzi się z języka niemieckiego. Sztauer (po niemiecku der Stauer) to wykwalifikowany robotnik, który pracuje w porcie przy ładunkach drobnicowych. Odpowiada on za załadunek oraz rozładunek statków. Zanim powszechne stały się kontenery, to właśnie praca sztauera umożliwiała funkcjonowanie portów przeładunkowych oraz handlowych. Praca ta była niezwykle ciężka.

Jakie worki wybrać?

Często spotykanymi workami są papierowe worki sztauerskie. Składają się one z kilku warstw papieru KRAFT, które osłaniają dany worek z warstw folii. Ten papier jest na tyle mocny i chropowaty, żeby sam worek nie przesuwał się w czasie transportu. Coraz częściej używa się jednak worków sztauerskich tkanych. Te mają przewagę nad workami papierowymi, gdyż są bardziej odporne na wilgoć i dodatkowo można ich używać wielokrotnie. Dobrym pomysłem jest umieszczanie worków między stosami, warstwami palet, między towarem i między towarem a górną częścią przestrzeni. Zalecane jest także dosunięcie ładunku do samej burty.

Zastrzeżenie znaków towarowych – wszystko o czym warto wiedzieć

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe