Kredyt i podróżowanie – czy takie połączenie może się udać?

Tak, możesz podróżować, spłacając kredyt hipoteczny. To wymaga planowania, budżetowania i jasnego zrozumienia spłat kredytu hipotecznego. Podróżowanie zawsze wpływa na nawet najbardziej skrupulatnie zaplanowane budżety. Kiedy masz kredyt hipoteczny, twój codzienny budżet staje się coraz bardziej elastyczny, ponieważ musisz pokryć wszystkie wydatki związane z byciem właścicielem domu.

Podczas podróży, gdy spłacasz kredyt mieszkaniowy, musisz złożyć budżet na spłatę i inne koszty nieruchomości, jednocześnie upewniając się, aby mieć trochę gotówki na remonty i koszty podróży w nagłych wypadkach. Staranne planowanie budżetu i przejęcie kontroli nad hipoteką to łatwiejsze zadanie.

Planowanie jest kluczowe

Jeśli wiesz, że masz problem z podróżowaniem, ale chcesz wejść na wciąż rosnący rynek nieruchomości, najlepszym sposobem na zaplanowanie budżetu jest umożliwienie oszczędzania pieniędzy na wakacje. Kiedy zaczniesz szukać nieruchomości i pożyczki mieszkaniowej, upewnij się, że uwzględniłeś oszczędności na podróż do pracy, aby znaleźć dom, w którym możesz pozwolić sobie na pożyczkę, a następnie wydać na nieruchomości. Uwzględnienie tego jako części twojego oryginalnego budżetu oznacza, że ​​będziesz wiedział, jakie są twoje ograniczenia, a jeśli przejdziesz przez nie, będziesz musiał zdecydować się na szybkie pożyczki albo wyjąć je ze środków, które odłożyłeś na podróż.

Rozliczając budżet, upewnij się, że prawidłowo uwzględniasz wszystkie wydatki:

  • Spłaty kredytów hipotecznych

  • Karta kredytowa i inne spłaty pożyczek

  • Ubezpieczenia (samochód, dom i zdrowie)

  • Miesięczne i kwartalne rachunki (energia elektryczna, gaz, woda, telefon i internet, urządzenia mobilne, płatna telewizja)

  • Regularne wydatki medyczne (recepty i regularne wizyty)

  • Ogólne koszty samochodu, w tym benzyna, opłaty drogowe, etc

  • Transport publiczny

  • Artykuły spożywcze i ogólne wydatki

Szukając nieruchomości, łatwo można ogarnąć emocje i romans związany z posiadaniem domu, jednak jeśli chcesz móc cieszyć się sobą i podróżować, jednocześnie utrzymując tę ​​odpowiedzialność finansową, musisz trzymać emocje w ryzach. Możesz znaleźć swój wymarzony dom w wymarzonej lokalizacji i zakochać się w nim w momencie, gdy wejdziesz na swoje pierwsze oglądanie, ale musisz także umieć odejść od tego, jeśli cena zostanie zepchnięta do punktu przekraczającego twoje możliwości. Jeśli szukasz domu na wymarzonych przedmieściach, ale ceny wydają się być poza budżetem, to może spojrzeć na okoliczne przedmieścia.

Kolejną wskazówką, gdy szukasz, jest poszukiwanie dodatkowej sypialni, więc jeśli przenosisz się do nieruchomości, możesz mieć tę dodatkową korzyść finansową z przychodu, aby pomóc w ogólnych kosztach posiadania. W ten sposób możesz również oddać więcej, a także mniej martwić się o wydatki podczas podróży.

Obniż koszty

Upewnij się, że wybrane miejsce nie wymaga większych prac, takich jak remont kuchni lub łazienki, ponieważ zabierze to fundusze z funduszu podróży. Tak, wszyscy właściciele domów chcą wprowadzać zmiany, ale jeśli kupisz nieruchomość, która od razu potrzebuje nowej kuchni lub łazienki, stracisz zdolność podróżowania.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe