Największy dystrybutorzy części zamiennych w Polsce

Na rynku części można zaobserwować dynamiczny rozwój. Nieustannie pojawiają się mniejsze i większe firmy, które szukają swojego miejsca w branży motoryzacyjnej. Jednak wśród największych graczy jest raczej stabilnie – jest kilka dużych firm, które radzą sobie doskonale, a w rankingach rocznych zmienia się jedynie ich miejsce w najlepszej dziesiątce.

Mówiąc o największych graczach na rynku koniecznie trzeba wspomnieć o Inter Cars, który pod względem rocznych przychodów zdecydowanie bije na głowę całą konkurencję. Pozostali dystrybutorzy utrzymują swoje dochody na dosyć zbliżonych poziomach. Wśród nich warto wymienić między innymi Groupauto Polska, Moto-Profil, AD Polska, Inter Team czy Auto Partner. Wielu dystrybutorów, aby zwiększyć swoje przychody i poszerzać rynki zbytu, nieustannie zwiększa swoją ofertę lub decyduje się na wchodzenie w bardziej niszowe działalności. Wszyscy dystrybutorzy doskonale radzą sobie w przestrzeni internetowej.

Sprzedaż części samochodowych przez internet z roku na rok nieustannie rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim dużą dostępnością części bez konieczności poszukiwania ich po wszystkich sklepach czy warsztatach w mieście. W internecie można szybko i sprawnie znaleźć potrzebną część, a bardzo często dodatkowo jest ona tańsza niż w zwykłych stacjonarnych punktach. Nic więc dziwnego, że rynek samochodowy radzi sobie w sieci tak samo dobrze, jak wiele innych branż.

Warto wybrać sprawdzonego dystrybutora

Jeśli szukasz sprawdzonego i pewnego dystrybutora części zamiennych, który gwarantuje doskonałą obsługę, wysoką jakość usług i przede wszystkim niezawodność oferowanych akcesoriów, postaw na części Ford. Sprzedawca ma w swojej ofercie szeroki wybór części dedykowanych do różnych klas i modeli aut. Części można kupić przez internet, dzięki czemu nawet bez wychodzenia z domu można wyposażyć się we wszystkie akcesoria, które nam się zużyły bądź uległy awariom czy usterkom. Wymieniając stare części na dobre i nowe inwestujemy nie tylko w sprawne auto, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo na drodze. Im bardziej renomowany i znany sprzedawca, tym większa pewność, że kupujemy dokładnie to, co chcemy kupić, czyli wysokiej jakości oryginalną część, a nie chiński zamiennik, który z bezpieczeństwem ma niewiele wspólnego.

Czym się kierować podczas zakupu części zamiennych do samochodów?

Kupując części zamienne warto kierować się przede wszystkim ich jakością i materiałem wykonania, a nie ceną. Tańsze części, szczególnie nieoryginalne zamienniki, mogą nie do końca dobrze współpracować z pozostałymi elementami auta. Nie będą więc tak trwałe, sprawne i niezawodne jak oryginalne części zamienne oferowane przez dobrych i renomowanych dostawców. Warto też pamiętać, aby części kupować u profesjonalnego dystrybutora, a nie na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Nie zawsze bowiem wiadomo, czy oferowana część faktycznie jest w tak doskonałym stanie, jak to zapewnia sprzedawca.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe