Jak dobrze wypaść na wyjeździe integracyjnym?

Wyjazd integracyjny to nie tylko okazja do oderwania się od codzienności, ale także doskonała szansa na budowanie relacji, zacieśnianie więzi i wspólną przygodę z zespołem. Nie można jednak zapominać o tym, że jest to mimo wszystko wyjazd służbowy, a jednym z naszych celów powinno być to, aby pokazać się na nim z jak najlepszej strony. Aby w pełni cieszyć się takim eventem a jednocześnie odpowiednio się na nim zaprezentować, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych wskazówek, które wymieniamy w poniższym artykule.

Kluczem jest pozytywne nastawienie

Wyjazd integracyjny to czas pełen radości i relaksu, dlatego ważne jest, aby podejść do niego z pozytywnym nastawieniem. Otwartość, entuzjazm i gotowość do nawiązywania nowych kontaktów będą kluczowe w tworzeniu przyjaznej atmosfery i budowaniu relacji z innymi uczestnikami. Naburmuszona mina, niepewność czy widoczny strach przed podejściem do kogoś by uciąć sobie krótką pogawędkę to dla wielu szefów i menadżerów „czerwone flagi” świadczące o tym, że być może nie jesteśmy najlepszymi kandydatami na awans czy inne benefity. Starajmy się zachować dobre nastawienie do wszystkich, mentalnie nastawić się na dobrą zabawę i miło spędzony czas. Takie przekonanie pozwoli przekonać innych do nas.

Postawa proaktywna

Wyjazd integracyjny to doskonała okazja do wspólnych aktywności i zabaw. Nie bójmy się brać udziału we wszystkich planowanych atrakcjach. Ba, starajmy się inicjować interakcję i możliwość współdziałania z innymi uczestnikami imprezy. Istnieje spora szansa, że wyjazdy integracyjne będą dla nas możliwością zrobienia czegoś nowego. Nie bójmy się takich wyzwań, podejdźmy do nich jak do możliwości rozwoju i wyjdźmy z tej mitycznej strefy komfortu, która często przeszkadza nam w osiąganiu celów. Pamiętajmy, że uczestnictwo i zaangażowanie są kluczem do udanej integracji z resztą zespołu.

Nauczmy się słuchać i mówić

W trakcie wyjazdu integracyjnego poznamy najróżniejsze osoby o różnych poglądach i charakterach. Warto słuchać innych, okazywać zainteresowanie ich opinią i rozmawiać na różne tematy. Pozwólmy mówić naszym interlokutorom, ale podkreślajmy również istotność naszej opinii i poglądu. Nie oceniamy, nie nastawiajmy się na przekonanie kogokolwiek do nasze racji. Najzwyczajniej w świecie wysłuchajmy drugiej strony by przekazać też to, co my chcemy powiedzieć. Pamiętajmy, że dobra komunikacja jest podstawą budowania wzajemnego szacunku i porozumienia w zespole. Nie ma jednak szans na powodzenie komunikacji, jeśli będziemy wychodzić z założenia, że „moja racja jest najmojsza”.

Bądźmy wsparciem

Wyjazd integracyjny to doskonały czas na wzajemne wsparcie i budowanie więzi w zespole. Bądźmy gotowi do pomagania innym uczestnikom, słuchajmy ich potrzeb i angażujmy się w rozwiązywanie ewentualnych problemów. Działając jako zespół, zyskujemy nową siłę i lepiej poradzimy sobie z wyzwaniami, jakie mogą się pojawić. Umiejętność słuchania a także udzielania wsparcia innym uczestnikom nie umknie uwadze naszych przełożonych, dla których cechy przywódcze są wielkim atutem u pracowników.

Poznaj miejsce i kulturę

Wyjazd integracyjny to oczywiście podróż do innego miasta, województwa, a nawet kraju. Zainteresujmy się historią i kulturą tego regionu, w którym się znajdziemy. Poznawanie nowych miejsc, tradycji i lokalnej kuchni pomoże lepiej zintegrować się z miejscową społecznością i uczestnikami wyjazdu. Co więcej, oderwanie się w ten sposób od służbowej codzienności pozwoli nieco przewietrzyć umysł, nabrać nowej perspektywy by inaczej spojrzeć na swoje obowiązki po powrocie do pracy.

Rola Europejskiego Instytutu Finansowego w finansowaniu spółek

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe