Jak powstają opakowania foliowe?

Klienci lubią wiedzieć, co kupują. Towary zapakowane w kartony czy tektury nie mają szans na to, aby ich zawartość została zauważona przez kupującego. Zaletą opakowań z tworzyw sztucznych, takich jak worki foliowe, jest możliwość zobaczenia, co jest w środku i jak wygląda przedmiot, którym ktoś jest zainteresowany. Jak są produkowane takie opakowania?

Z czego produkowane są opakowania foliowe?

Polietylen to tworzywo najczęściej wykorzystywane do produkcji opakowań foliowych. Jego cechy to niska przepuszczalność dla pary wodnej oraz odporność na niską temperaturę. Wytwarzanie polietylenu sięga już 1898 roku, kiedy Hans von Pechman- niemiecki chemik- dokonał syntezy polietylenu, ogrzewając diazometan. Woreczek foliowy można również wyprodukować z fluoropolimerów, kopolimeru i kwasypolipropylenu. Produkty wykonane z polietylenu LDPE, które wytwarza producent https://www.le-mar.pl/produkujemy/woreczki-foliowe/, cechują się wysoką wytrzymałością i bardzo dobrą jakością.

Jak powstają opakowania foliowe?

Granulat odpowiedniego surowca, najczęściej polietylenu, trafia do maszyny mieszającej. Razem z nim mogą się tam znaleźć inne domieszki, które zmienią właściwości końcowego produktu. Potem następuje podgrzanie mieszanki do temperatury około 240 stopni Celsjusza, dzięki czemu masa staje się plastyczna. Następnie proces przechodzi do ekstrudera, czyli maszyny, która przez wydmuchiwanie powoduje, że folia jest wyciągana ku górze jak rękaw o długości nawet kilkuset metrów. Podczas ochładzania folii rękaw jest spłaszczany przez walce. Kolejnym krokiem jest rozcinanie go na pasy przy użyciu specjalistycznego noża. Potem następuje nawijanie produktu na specjalne bele. Dopiero wtedy dochodzi do rozcinania i powstawania małych foliowych torebeczek. Metoda rozdmuchu pozwala uzyskać folię bardzo wysokiej jakości. Opakowania wykonane tą metodą stosuje się głównie w przemyśle spożywczym i rolnictwie. Istnieje również metoda wylewu. Trwa ona krócej, jednak jest bardziej kosztowna.

Na etapie produkcji można dowolnie modyfikować produkt, na przykład umieszczać na nim nadruki, logotypy, uchwyty i eurozawieszki. I dla klientów, i dla przedsiębiorców ważna jest atrakcyjność wizualna opakowań foliowych, dlatego nie można o tym zapominać podczas procesu ich powstawania.

Możliwość obejrzenia towaru bez rozpakowywania go oraz brak przepuszczalności dla wody to dwie główne zalety, jakie mają worki foliowe. Specjalistyczny proces ich produkcji przebiega wieloetapowo. Dzięki niemu otrzymujemy niezwykle użyteczny towar, bez którego nie sposób wyobrazić sobie dzisiejszego handlu, przemysłu czy po prostu życia codziennego.

 

 

Polecamy:
Obowiązki zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego
Czy uprawy w tunelach foliowych są opłacalne?

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe